מירון וכרמיה

מלאכת ייצור היין בהרי מירון החלה כבר בתקופת בית המקדש השני, לפני יותר מאלפיים שנה. איזור מירון והגליל העליון סיפק שמן זית לבית המקדש והיה נודע כמקור ליין איכותי. לפני עשרים וחמש שנים הוחזרה עטרה ליושנה, כאשר שוב ניטעו במירון כרמי יין מזנים איכותיים כמו קברנה סוביניון, שיראז, מרלו וכן כרמי יין לבן כמו שרדונה, גוורצמינר ועוד.

כרמי מירון היא שותפות בעלת היקף של כ-500 דונם ענבי יין באיכות יוצאת דופן הנמכרים לכמה מהיקבים היוקרתיים ביותר בישראל, כמו דלתא וקסטל, אך הייצור של היין ביקב מירון עצמו מוגבל ל -5,000 בקבוקים בלבד בשנה, בציר מועט אפילו בסטנדרטים בוטיקיים. יקב מירון בוחר למקד את כל תשומת ליבו בעבודת יד של יינות יוצאי דופן, תוך שמירה על מחויבות לסטנדרטים הגבוהים ביותר והבטחת העקביות והאופי הייחודי של יינות הדגל שלה. ג'רמק ושאטו מירון שבהם, זכו במדליית זהב ושבחים בינלאומיים. יקב מירון מוכר לבוטיקים בלעדיים בארץ ובחו"ל ויש לו לקוחות נאמנים שממתינים שנה אחר שנה לבצירים המיושנים שלו בארה"ב, אירופה, סין ועוד.

כרמי יקב מירון ממוקמים כ-800 מטר מעל פני הים, ונהנים משילוב אופטימלי של אדמת טרה רוסה ים תיכונית עשירה באדמת חרסית ושכבה עמוקה של אדמת בזלת אשר משמשת כמחסום החזקת מים טבעי ויוצרת סביבה המתאימה ביותר לצמיחת ענבים איכותיים. מישור ההרים נהנה מרוחות קרות ותנודות טמפרטורה ניכרות המציעות תנאי אקלים אידיאליים עם עונת גידול ארוכה יחסית.

הכרמים מיוחדים גם בהקפדה לחומרה על כל המצוות התלויות בארץ ללא פשרות והקלות, ובראש ובראשונה הם מהיחידים בעולם המופקרים בהפקר מלא לקראת שנת השמיטה וזוכים לברכה הכתובה בהבטחת הקב"ה – "וציוותי את ברכתי" .

מירון וכרמיה